Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
İyi boşanma avukatları duygularınızı anlayabilir. Boşanma davası zordur. O yüzden süreç boyunca size destek olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız önemlidir. Peki uzman bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Bununla birlikte boşanma davaları nasıl açılır buna da değinelim. Boşanma davası iki şekilde açılmaktadır. Eğer eşler evliliği sonlandırma hususunda anlaşırsa aile hakimine müracaat etmeleri halinde anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl sürmüş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir yıldan kısa devam etmiş ise taraflar anlaşmalı olarak boşanmak amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli tarzda başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde evliliği bitirmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri gerekmektedir. Bu protokolün bir avukat vasıtasıyla kaleme alınması çok iyi olacaktır. Daha sonra eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli biçimde evliliğe son vermek için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu evliliği bitirme sebebinin haklı olması gereklidir. buna ek olarak ayrılma nedeninin kanıtlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı eş boşanma gerekçelerini her türlü kanıtla ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak resimler delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davaları oldukça uzun sürmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım alınmalıdır.


Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü hiç bir şekilde aklımıza çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi toplumsal tecrübeler olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı insanlık düzeyini güzelleştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Bir çok avukat , avukatlık yapmaya para etkisiyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi araştırma yapmalısınız.
Bir çok avukat var. En İyi avukatı ne şekilde seçeceğim?
Avukat belirlerken en güzel yol arkadaşlarınızın Bu makaleyi okuyun tavsiyesidir. İkinci yol ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını tavsiye eden websiteleri de aynı yolla bulabilirsiniz.

Boşanma davasında bilinmesi lazım gelen noktalar. Öncelikle boşanmak isteyenler anlaşmalı olarak mı yoksa çekişmeli olarak mı boşanacaklarına karar vermeleri lazımdır. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın mali sonuçları hususunda anlaşmış iseler ve birliktelik bir seneden çok sürmüş ise taraflar anlaşmalı biçimde boşanmalıdırlar. Çünkü anlaşmalı boşanma davası hem çok kısa zamanda sonuna ulaşabilmekte hem de eşleri mahkemeye delil sunma külfetinden kurtarmaktadır. Eğer taraflar anlaşamazlarsa bu durumda boşanma davasının çekişmeli biçimde açılması gereklidir. Tarafların mahkemeye başvururken boşanma davası avukatı tutması gerekli değildir. Fakat iyi bir boşanma konusunda uzman bir avukattan hukuki yardım alınması davanın çok çabuk sonuna ulaşmasını sağlar. Halk arasında ilk davayı açan tarafın kusurlu olduğu gibi bir düşünce bulunur. Oysaki davayı kim tarafından açıldığının herhangi bir önemi bulunmamaktadır. Bu nedenle boşanmak isteyen tarafın davayı açması gereklidir. Açılacak olan boşanma davasının başarılı şekilde sonuçlanması için boşanma davasını açan tarafın davasını ispat etmesi gerekir. Eğer {dava açan|boşanma davası açan|boşanmak için dava açan taraf davasını {kanıtlayamazsa|ispatlamazsa|ispat edemezse derdest olan boşanma davası reddedilir. Taraflar boşanmanın yanında nafaka, maddi manevi tazminat, çocuğunun velayeti, müşterek çocuk için iştirak nafakası isteme hakları vardır. Eşler boşandıktan sonra eğer evlendikten sonra alınmış arabaları bulunuyorsa mal rejimi davası açabilirler. Bu tür davalarda avukatlık ücreti değişkendir. Boşanma hususunda uzman olan bir avukat haklı olarak emeğinin hakkını isteyecektir. Bu konu avukat ile iş sahibi anlaşma ile belirlenir. Baro tarifesinin üzerinde olmak şartıyla herhangi bir bir tutar belirlenebilir. Boşanma davası baya uzun süren dava çeşitlerindendir. Bir çekişmeli boşanma davasının sonuca ulaşması genellikle bir sene sürmektedir. Bu zamanı en aza indirmek için iyi bir boşanma avukatından yardım almak gerekir. Böylece taraflar hak kaybına uğrama riskinde de kurtulabilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar